تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از طریق تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱

خانه / معرفی رشته هوشبری
معرفی رشته هوشبری
معرفی رشته هوشبری

معرفی رشته هوشبری

جهت مشاوره در زمینه معرفی رشته هوشبری

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

معرفی رشته هوشبری برای کسانی که هیچ دانشی در مورد این شاخه جذاب علوم پزشکی ندارند، می تواند اولین گام انگیزه بخشی یک فرد برای انتخاب این رشته دانشگاهی باشد. تا چه اندازه با رشته هوشبری آشنایی دارید؟ بازار کار این رشته به چه صورت است؟ آیا برای ورود به رشته هوشبری توانمندی خاصی لازم است؟

اولین گام برای ورود به هر رشته دانشگاهی خصوصا رشته های علوم پزشکی، داشتن شناخت و دانش کامل در مورد آن رشته می باشد. در معرفی رشته هوشبری قصد داریم به تمام پرسش هایی که برای هر فرد در مورد این رشته ایجاد می شود پاسخ دهیم.

آشنایی با رشته هوشبری

یکی از شاخه های پیراپزشکی است که در طی دوران تحصیل، دانشجویان با روش های اندازه گیری گازهای خون و بیهوشی و نحوه کار با ابزارها در اتاق عمل ، تنظیم و کاربرد دستگاههای بیهوشی در اتاق عمل و استرلیزاسیون آنها پیش از هر عمل جراحی آشنا می شوند.

یک کاردان یا کارشناس هوشبری به عنوان دستیار متخصص بیهوشی در اتاق عمل حضور می یابد و مراحل بیهوشی را انجام می دهد. پس از اتمام عمل جراحی هم، کارشناس هوشبری در کنار متخصص بیهوشی است که باید به همراه پرستار علائم حیاتی مریض را چک کرده و وی را به هوش بیاورند.

معرفی رشته هوشبری (نحوه ورود به دانشگاه)

متقاضیان رشته هوشبری می توانند پس از شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه مناسب و انجام انتخاب رشته، در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته، وارد رشته هوشبری شوند. دانشگاههای زیادی این رشته را ارائه می دهند.

معرفی رشته پرستاری

رشته هوشبری جزء رشته هایی است که برای قبولی رتبه نسبتا پایینی لازم دارد. گرچه آمار های متفاوتی از رتبه بندی ها ارائه شده است . معمولا رنج رتبه های مورد پذیرش این رشته برای دانشگاه سراسری که با درصد دروس اختصاصی بالای ۴۰ درصد قبول شده اند.

تعداد واحد های درسی رشته هوشبری

در معرفی رشته هوشبری تعداد واحد های درسی این رشته را به شما معرفی می کنیم. دانشجویان رشته هوشبری مانند همه رشته های دانشگاهی دارای واحد های درسی تخصصی و عمومی هستند که باید حتما نمره قبولی را در آن کسب نمایند. در مقطع کارشناسی دانشجو باید ۱۳۴ واحد درسی را بگذراند که بصورت زیر دسته بندی می شود.

دروس تخصصی هوشبری:۳۳ واحد

دروس عمومی هوشبری: ۲۶ واحد

دروس پایه: ۴۱ واحد

کار آموزی: ۸ واحد

کارآموزی در عرصه: ۱۶ واحد

معرفی رشته اتاق عمل

دروس رشته هوشبری

آناتومی، اصطلاحات هوشبری، اصول مراقبت های ویژه، جمعیت شناسی، اصول پرستاری، بیماری شناسی، تربیت بدنی ، تنظیم خانواده ، رفتار در اتاق عمل، روش احیای قلبی و ریوی ، روش بی هوشی ۱ و۲و۳و۴ ، زبان عمومی ، فورماکولوژی ۱و۲ ، فیزیولوژی ۱و۲ ، معارف اسلامی ، معرفی بیمار ، میکروب شناسی ، فیزیک ، کار آموزی

توانایی هایی که یک هوشبر در دوران تحصیل کسب می کند

  • یک دانشجو هوشبری پس از اتمام دوران تحصیل، کار با دستگاههای بیهوشی و نحوه مانیتورینگ (کنترل و کار) با دستگاهها در اتاق عمل را بخوبی می داند.
  • مراقبت های ویژه و دستگاههای تنفس مصنوعی و احیا را بخوبی می شناسد و توانایی استرلیزه کردن کامل تجهیزات را دارد.
  • توانایی کار با دستگاههای اندازه گیری گازهای خون و تنظیم کردن دستگاهها را دارند.
  • می تواند در بخش های احیای قلب، ریوی و انجام بی حسیهای ناحیه ای به متخصصان هوشبری کمک نمایند.
  • می توانند در حضور متخصصین بیهوشی فرآیند بیهوش سازی بیمار را انجام داده و مراقبت های قلبی و تنفسی بعد از جراحی و عمل را می توانند به خوبی انجام دهند.

شرایط تاسیس مطب تغذیه

بازار کار رشته هوشبری

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در تیم های درمانی، مراکز درمانی و بیمارستان ها فعالیت نمایند. کارشناسان هوشبری می توانند در بیمارستان های دولتی و یا خصوصی با درآمد های حدودا ۲.۵ تا ۴ میلیون تومان در ماه به فعالیت بپردازند.

جهت مشاوره در زمینه معرفی رشته هوشبری

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه حائز اهمیت است، موضوع ظرفیت مازاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =