تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از طریق تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱

خانه / همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد
همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه حائز اهمیت است، موضوع ظرفیت مازاد خودگرادان است. اما ظرفیت مازاد خودگردان چیست؟ با ما باشید چرا که قصد داریم در ادامه مطلب به این موضوع بپردازیم و شما را با همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد ، آشنا کنیم. با مشاور تل همراه باشید.

ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد چیست؟

ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد در واقع دوره ای است که در آن به متقاضیان این امکان داده می شود که در رشته های پر طرفدار تحصیل کنند اما با پرداخت شهریه ای معادل شهریه دانشگاه پردیس خودگران! کسانی که قصد دارند در این دوره ها شرکت کنند، می بایست در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرده و از این طریق وارد ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان این دوره با دوره های دیگر دانشگاه آزاد تفاوتی ندارند تنها تفاوت در میزان شهریه است که این دانشجویان می بایست پرداخت کنند.

لازم به ذکر است که محل تحصیل در دوره ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد بر عهد دانشگاه است و ممکن است جایی در پردیس ها برای تحصیل دانشجویان مد نظر قرار داده شود. همچنین ارائه خوابگاه و سایر امکانات رفاهی از وظایف دانشگاه نبوده و همه چیز منوط به تصمیم های هر دوره دانشگاه و دانشکده است.

این نکته باید مد نظر قرار گیرد که ظرفیت این دوره محدود است، برای تحصیل در رشته های پر طرفدار می بایست دقت لازم صورت گیرد.

حتما بخوانید:

پردیس خودگردان یا دانشگاه آزاد اسلامی ؟

 

همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

 

 

شرایط انتخاب رشته ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

کسانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نتوانستند در رشته مورد علاقه خود شرکت کنند، می توانند در مرحله ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنند. شرایط ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

– تمام کسانی که در در آزمون سراسری شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شده اند می توانند در ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد شرکت کنند.
– متقاضیان تنها می توانند در رشته ای که آزمون داده اند، انتخاب رشته کنند.
– داوطلبان می بایست برای انتخاب رشته د این دوره کارت اعتباری را خریداری کنند.
– داوطلبان می توانند با تهیه کارت نظام پاره وقت نیز در این گروه نیز شرکت کنند.
– هر فرد می تواند تا ۲۰ رشته را انتخای کند.
– امکان استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران بر طبق اطلاعیه سازمان سنجش در این دوره وجود دارد.
– برای انتخاب رشته داوطلبان می بایست اطلاعات کارت اعتباری، شناسه انتخاب رشته به همراه گروه آزمایشی و نظام آموزشی مورد نظر را داشته باشند.

حتما بخوانید:

همه چیز درباره دانشگاه پردیس خودگردان (بین الملل سابق)

شهریه کارشناسی ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی برای رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برای هر ترم چیزی حدود ۹ میلیون نیم الی ۱۱ میلیون تومان است. همچنین شهریه کارشناسی برای رشته های مامایی، اتاق عمل، پرستاری، علوم آزمایشگاهی، فیزیوتراپی و … چیزی حدود ۶ میلیون و چهارصد تا ۱۱ میلیون تومان است. البته لازم به ذکر است برای رشته های عملی مانند دندانپزشکی سالانه در حدود ۶ میلیون تومان به شهریه دانشجویان افزوده می شود.

تفاوت ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد با پردیس

این دو دوره با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند. در کل باید بگوییم ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد با پردیس، دوره های یکسانی هستند که دو اسم متقاوت دارند. دانشگاه هایی که پریس ندارند تحت عنوان ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد اقدام به جذب دانشجو با شهریه معادل پردیس می کنند. اما باید بگوییم که معمولا تحصیل در ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد در دانشگاه آزاد است و ساختمان جداگانه ای مانند پردیس برای دانشجویان در نظر گرفته نمی شود.

چنانچه در خصوص ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد با سوالاتی مواجه هستید، پاسخ پرسش های خود را با درج در قسمت نظرات وب سایت در اسرع وقت از مشاوران ما دریافت نمایید. همچنین لازم به ذکر است که شما می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل کرده و راهنمایی های لازم را از مشاوران ما دریافت نمایید. ضمنا شما می توانید با مراجعه حضوری، مشاوره های تکمیلی و اطلاعات دقیق تری را در ارتباط با این دوره دریافت نمایید.

جهت مشاوره در زمینه همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان ثبت نام آزمون مهندسی حرفه ای سال 97

زمان ثبت نام آزمون مهندسی حرفه ای سال ۹۷

آزمون مهندسی حرفه ای از سال ۱۳۸۶ با همکاری انجمن های مهندسی و تحت هماهنگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =