تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از طریق تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱

خانه / برنامه ریزی دو ماه آخر کنکور
دو ماه آخر کنکور
2 ماه آخر کنکور

برنامه ریزی دو ماه آخر کنکور

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی دو ماه آخر کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سلام به همه ی کنکوری ها و پشت کنکوری های عزیز. سلام به همه ی اونایی که با پشتکارشون تمام تلاششان را انجام می دهند، تا  به درجات عالی علمی برسند. کنکوری های عزیز به همه شما خسته نباشید می گویم. در اینجا قصد دارم در مورد دو ماه آخر کنکور و برنامه ریزی درسی در زمان طلایی برایتان صحبت کنم.

امروزه افراد کنکوری دل مشغولی های زیادی در این مورد دارند.  اینکه در این روزهای پایانی چگونه درس بخوانند، چگونه جمع بندی کنند، ذهن آن ها را درگیر خود کرده است. من در اینجا قصد دارم مقداری کمک حال شما باشم و شما را از این تشویش دور کنم. توصیه من این است که، در این ۲ ماه باقی مانده تمام کارهای نیمه تمام خود را تکمیل نمایید. یک سری از راه کارها و نکات مهمی که در دو ماه آخر کنکور لازم است انجام دهید را در ادامه مطالعه فرمایید.

معرفی مباحث آسان و مهم کنکور تجربی

راه کارها و نکات مهم در دو ماه آخر کنکور

۱- در مرحله اول اگر کنکوری ای داریم که تاکنون در مطالعه دروس خود کم کاری کرده است. تنبلی را کنار بگذارید و سعی کنید که، در این مدت زمان کوتاه کاهلی و تنبلی خود را جبران و زمان از دست رفته را به دست آورید.

۲- خونسرد باشید و به هیچ عنوان استرس نداشته باشید. داشتن استرس فقط مانع از انجام درست کارهای شما می شود و جلو پیشرفت شما را در این روزهای طلایی می گیرد.

۳- حتما با برنامه ریزی جلو بروید و از مطالعه ی درسی به درسی دیگر نپرید.

۴- مطالعه مباحث جدید در دو ماه آخر کنکور ممنوع است. به کلمه ممنوع لطفا دقت فرمایید. شما کنکوری عزیز حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه فرصت دارید که مطالب جدید را بیاموزید. از آن پس در ۲ ماه آخر شما باید مطالبی را که در آن ضعف دارید و حس می کنید که نیاز به مطالعه مجدد است را مطالعه و آن ضعف ها را حل نمایید.

۵- این دو ماه آخر کنکور تاثیر بسیار مهمی در نتیجه کنکور و سرنوشت شما خواهد داشت. پس تمام تلاش خود را به کار بگیرید که هر روزتان بهتر از روز قبل باشد.زمان های مطالعه خود را یادداشت نمایید که طبق آن ساعات مطالعه خود را افزایش دهید.

برنامه ریزی 2 ماه آخر کنکور

۶- به هیچ عنوان سعی نکنید خودتان را با کسی مقایسه کنید. زیرا توانایی ها و خواسته های هر شخصی متفاوت است. هر کسی برای یک هدف خاص تلاش می کند پس الکی به خودتان استرس وارد نکنید.

۷- سعی نمایید در این مدت زمان باقی مانده بسیار مهم، خلاصه نویسی هایی که در طی مطالعه تهیه نموده اید را مرور کنید.و مروری داشته باشید بر دروسی که قبلا آن ها را آموخته و مطالعه نموده اید.

۸- دروس عمومی را بی اهمیت جلوه ندهید. یک رتبه خوب زمانی حاصل می شود که درصد رتبه های عمومی و تخصصی شما در کنار هم در حال تعادل باشند. پس زمان دو ماه آخر کنکور زمان مناسبی است برای زدن تست های زمان دار دروس عمومی.

۹- در این زمان باقی مانده تمام تمرکز خود را بر روی زدن تست های ۵  تا ۱۰ سال گذشته بگذارید و سمت تست های تالیفی نروید، چون اولویت شما با تست های آزمون سال های گذشته است.

۱۰- ماه های آخر را با برنامه ریزی درست و دقیق به جمع بندی مطالب بپردازید و خود را آماده سازید تا بدون وجود هیچ استرسی سر جلسه کنکور شرکت نمایید.

۱۱- سعی کنید در این روزهای اخیر در آزمون های جامعی که خیلی از موسسات برگزار می کنند شرکت نمایید و خود را بسنجید.

۱۲- سوالات عمومی رشته های دیگر را نیز بررسی نمایید.

۱۳- کنکوری ها بهتر است، در ماه آخر یعنی خرداد ماه ۳ روز در میان آزمون های سراسری ۷ سال اخیر را از خود امتحان بگیرند، و خود را در شرایط آزمون قرار دهند.

مشاوران با تجربه موسسه مشاورتل در کنار شما داوطلبین کنکوری هستند و شما عزیزان می توانید مشکلات و سوالات خود را یا در قسمت نظرات مطرح نمایید یا با شماره های موسسه تماس حاصل نمایید.

 معرفی بهترین آزمون های آزمایشی برای شرکت کنندگان کنکور سراسری

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی دو ماه آخر کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه حائز اهمیت است، موضوع ظرفیت مازاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =