تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از طریق تلفن ثابت ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱

خانه / بهترین منابع کمک آموزشی آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم
زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

بهترین منابع کمک آموزشی آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

جهت مشاوره در زمینه بهترین منابع کمک آموزشی آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیده می شود که این روزها دغدغه بسیاری از دانش­ آموزان ششم دبستان و اولیای آن­ها قبولی در آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم می ­باشد. انواع مختلف مدارس در ایران وجود دارند از دولتی تا غیرانتفاعی، نمونه مردمی، تیزهوشان و نمونه دولتی که مدرسه نمونه دولتی جزء مدارس برتر از نظر آموزشی و امکانات محسوب می شود و همه ساله دانش آموزان زیادی در سرتاسر کشور برای قبولی در این مدارس با هم رقابت می کنند.

مدارس نمونه دولتی از سری مدارسی هستند که به وسیله آزمون ورودی دانش آموزان علاقه مند را جذب می کنند، آزمون ورودی دبیرستان های نمونه دولتی در سرتاسر کشور به صورت همزمان اجرا می شود، این مدارس در هر استان به صورت مجزا آزمون را برگزار می کنند، مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم به دلیل حجم تکالیف درسی کمتر و محیط رقابتی مناسب تر از آزمون تیزهوشان مورد توجه بسیاری از دانش آموزان قرار می گیرد.

در این مطلب به معرفی منابع کمک آموزشی آزمون نمونه دولتی پرداخته ایم تا از سردرگمی دانش آموزان عزیز و والدینشان جلوگیری شود، امیدواریم داوطلبان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم به این موضوع توجه داشته باشند که به همان اندازه که برنامه ریزی برای موفقیت امری ضروری است داشتن بهترین منابع هم می تواند کمک قابل توجهی در رسیدن به موفقیت باشد، پس لطفا انتخاب منابع را با دقت هر چه تمام تر انجام دهید.

می توان گفت که دانش ­آموزان دبستانی به دلیل مطالعه مکرر کتاب­های درسی در طی سال از تسلط کافی بر روی کتاب درسی برخوردارند، مدیریت منابع مطالعاتی در این بازه زمانی گامی مهم در راستای قبولی در این آزمون­ به ­شمار می­رود.

به واقع می توان گفت برای موفقیت در آزمون نمونه دولتی علاوه بر اینکه باید نسبت به شرایط و نحوه ثبت نام آزمون این مدارس خاص مطلع بود باید حتما اطلاعات جامعی را هم نسبت به منابع امتحانی به دست آورد.

عموما خانواده دانش آموزان در این مقطع برای انتخاب بهترین کتاب برای قبولی در آزمون نمونه دولتی دچار سردرگمی می شوند، چرا که این آزمون برای خانواده ها مهم تلقی می شود، از طرفی تنوع کتاب های کمک آموزشی بسیار زیاد است و همچنین سطح تقاضای والدین برای خرید منابع بسیار بالا است.

معرفی بهترین منابع آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

احتمالا شما هم مثل والدین دیگر با مسئله تهیه منابع سوال های آزمون نمونه دولتی یا به بیان دیگر بهترین منابع سوالات نمونه دولتی ششم ابتدایی روبرو شده اید، آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم علی رغم متقاضیان بسیار زیادی که دارد(حدودا به میزان متقاضیان کنکور سراسری کارشناسی ارشد) و رشد قابل توجهی که در سال های گذشته در تعداد منابع داشته است، هنوز مرجع مناسبی برای اطلاع رسانی در این خصوص وجود ندارد. بنابراین معمولا والدین در انتخاب منابع سوالات نمونه دولتی دچار سردرگمی می شوند و اغلب به منابع قدیمی و نامناسب روی می آورند. 

در آزمون نمونه دولتی هم مانند سایر مقاطع تحصیلی بهترین منبع یادگیری کتاب درسی است، به طوریکه کاملا اشکالات برطرف شده و مبحث نامفهومی در ذهن دانش آموز نمانده باشد، اما این را هم نباید فراموش کرد که فقط خواندن کتاب درسی برای آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم کافی نیست، بعد از فهم کامل کتاب درسی باید با توجه به پیشرفت تحصیلی دانش آموز منابع متفاوتی را معرفی و پس از آن دانش آموز را با دنیای تست زنی آشنا کرد.

با توجه به رشد بالای انواع منابع مانند جزوه های نمونه دولتی ششم ابتدایی ، سی دی های آموزشی و کتب کمک آموزشی، در ابتدا باید نوع منبع را انتخاب کنیم، مکررا اعلام می کنیم که اصلی ترین منبع سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی کتب درسی می باشد و به هیچ عنوان نباید کنار گذاشته شود.
اما در مورد سی دی های آموزشی به این دلیل که اصولا کیفیت مناسبی ندارند و دانش آموزان هزینه بالایی را برای خریدش باید پرداخت کنند توصیه نمی کنیم. علاوه براین دانش آموزان با درس خواندن  با سی دی آموزشی توانایی یادگیری همه مطالب را ندارند، در نظر بگیرید که اگر مطلبی را محصول مورد نظر آموزش ندهد دانش آموزان هم قادر به یادگیری آن نیستند.

در مورد جزوات آموزشی هم باید گفت که عموما کپی برداری شده از کتب کمک درسی دیگر هستند، ضمن اینکه فرزند شما در مدرسه از دبیرخود جزوه ی خاصی را دریافت کرده و این دوگانگی جزوه اصلا درست نیست، بنابرین بهترین نوع منابع کمک آموزشی سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی هستند.
اما چرا کتاب های کمک درسی.. کتب کمک درسی اصولا برمبنای کتاب درسی نوشته شده اند و مطالب کتب درسی را بیشتر و بهتر توضیح داده اند و همچنین در این قبیل کتاب ها دانش آموزان بیشتر با تست زنی و روش های تستی آشنا می شوند.

 

اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی در سال ۹۷ 

منابع کمک آموزشی نمونه دولتی ششم به هفتم ۹۷-۹۸

ریاضی:

دانش آموزان می توانند از کتاب ریاضیات ششم ابتدایی جلد اول و دوم، انتشارات اندیشمند، تالیف امید فتحی استفاده کنند، از نکات قابل توجه این کتاب می توان به پاسخ نامه تشریحی در پایان هر فصل و درسنامه کامل و تست های چهار گزینه ای و ارائه بخش های هوش ، ریاضی و هندسه اشاره کرد، همچنین می توان از کتاب فرزانگان برای سطح بالاتر بهره برد.

علوم:

ما برای این درس کتاب علوم انتشارات خیلی سبز تالیف مهدی مظلوم شایان را به داوطلبان آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پیشنهاد می دهیم. از نکات قابل توجه این کتاب می توان به درس نامه کامل و نثر روان، پوشش تمام نکات و نمونه سوالات و پاسخ نامه کاملاً تشریحی اشاره کرد .

ادبیات فارسی:

داوطلبان آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم برای این درس می توانند از کتاب ادبیات فارسی نشر الگو تالیف منصوره فراست استفاده کنند، از نکات قابل توجه این کتاب می توان به درسنامه با نثر روان، پرداختن به کلمه های مهم روخوانی، اشعار، حکایت و کلمه های مهم املایی و معنایی برای هر درس و پاسخ نامه تشریحی اشاره کرد.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

 

جهت مشاوره در زمینه بهترین منابع کمک آموزشی آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

همه چیز راجع به ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد

یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه حائز اهمیت است، موضوع ظرفیت مازاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =